Kdo si nepotrpí na uhlazenost a nablýskanost, pro toho je industriální styl v interiéru jako stvořený. Jedná o takzvané loftové bydlení, tedy přestavbu nevyužívaných průmyslových objektů v originální bydlení v blízkosti centra. V současnosti patří lofty mezi ty nejluxusnější varianty bydlení. Pokud ale máte rádi netradiční bydlení a styl, můžete si tento industriální styl dopřát téměř kdekoliv, budete chtít, nejen v loftech, anebo mezonetech. Postačí, když se budete řídit několika jednoduchými tipy a pravidly tohoto netradičního stylu.
Minimum vybavení v interiéru
§ Prostoru ve svém interiéru ulevte co možná nejvíce od zbytečných doplňků a rozličných dekorací.
§ Na oknech zrušte nabírané závěsy a záclony, a místo nich si raději pořiďte lamelové rolety.
§ Na podlahy interiéru si pořiďte například epoxidovou stěrku, případně jednoduchou dlažbu. Možné je použití i dřeva, které má neopracovaný, nebo alespoň matný povrch a vzhled.
§ Jako doplněk v takovémto bydlení jsou nejvhodnější studené kovy, jako jsou například ocel, hliník a železo. Tyto kovy by měly být v matném provedení. V lesklém vzhledu by potom měly být kovy, které jsou zabarvené do žluta, jako je zlato, mosaz anebo bronz.
§ Skvěle se tyto kovy doplňují s přírodní kůží, dřevem a kamenem.
§ Základem interiéru industriálního stylu jsou potom neutrálníodstíny, které je možné doplnit rozličnými prvky v sytých a jasných barvách, kupříkladu na velikých kusech nábytku.
§ Zde je také vhodné kombinovat rozličné textury materiálů, jež jsou pro industriální interiéry typické. Jsou to kupříkladu hrubá omítka, zrezivělý kov, beton, vlnitý plech, plstěné a hrubě tkané textilie a podobně.
Industriál v bydlení
V tomto stylu jde především o maximální otevřenost, která je typická pro tovární haly. Základem tohoto stylu jsou rozlehlé prostory, nejlépe s vysokými stropy a bez vnitřních příček.