Uvažujete o zapuštěném bazénu na zahradu? Proč ne, může to být perfektní relaxační objekt, který přináší mnohem více výhod ve srovnání s bazény nadzemními.
Jaké výhody mají bazény zapuštěné pod zemský povrch
Estetické – žádný nadzemní bazén se nemůže vyrovnat zapuštěnému, co se týče estetiky. Nadzemní nádrže působí, jako byste je před chvílí přinesli z obchodu, rozbalili je na trávníku, a chtěli je někam uklidit. Rozhodně nenavozují přirozený dojem a připadáte si s nimi, jako s dětskými nafukovacími bazénky pro batolata. Chcete-li mít na zahradě skutečnou ozdobu, která do ní zapadne jako přirozená součást, nadzemním bazénům se raději vyhněte.
Tvarové – nadzemní bazény jsou zpravidla kruhového půdorysu, je to z toho důvodu, že v tomto tvaru je konstantní tlak vody na celou obvodovou konstrukci. Pokud by měly jiný tvar, bude nutné zhotovit speciální výztuže, protože v některých místech bude bazén více silově namáhaný. U zapuštěných bazénů je tlak vody kompenzován okolní zeminou (obsypem), takže můžete mít bazén libovolného tvaru. Tím pádem si snadno vyprojektujete dle vlastního http://www.naseporodnice.cz/co-jsou-vlastni-prijmy-pri-uplatneni-slevy-na-dani.php návrhu tvar nádrže podle prostředí, kam bude posazena. Tvar může být i nepravidelný v podobě různých křivek, čímž ještě zvýšíte jeho atraktivitu.
Skákací – s trochou nadsázky jsme slovesu „skákat“ propůjčili přívlastek, který v tomto případě plně vystihuje jednu z dalších výhod výroby plastových bazénů zapuštěných do země. Jakmile totiž bude nádrž na svém místě, a bude naplněna vodou a připravena ke koupání, můžete onen slavnostní okamžik vstupu do vody realizovat po svém, a sice s rozběhem. Skákání do bazénu je sice zakázáno na veřejných koupalištích a v plaveckých bazénech kvůli nebezpečí úrazu, ale pokud nejste zbrklí a používáte zdravý selský rozum, ani sebe, ani nikoho jiného, kdo je ve vodě, nezraníte.