První červ: Robert Tappan Morris stojí za prvním internetovým červem v historii počítačů. Morris přitom chtěl pouze zjistit, jak je internet velký. Udělal však chybu, která znamenala, že se program začal nekontrolovatelně šířit po síti a napadal počítače, dokud je úplně nevyřadil z provozu. Napadl desetinu počítačů v USA a událost donutila úřady o podobných hrozbách více přemýšlet.
Jánošík: Jedním z nejznámějších hackerů je Kim Schmitz alias Kim DotCom. Má za sebou útoky v Pentagonu, nadnárodní společnosti nebo třeba FBI. K jeho povedeným kouskům patří například nabourání do Citibank. Čtyřem milionům klientů této banky odepsal 20 milionů dolarů a poslal je na účet Greenpeace.
Condor: Jedním z nejproslavenějších hackerů je bezesporu Kevin Mitnick alias Condor. Od FBI dostal kdysi nálepku nejnebezpečnější muž Ameriky. Považuje se za zakladatele získávání údajů pomocí sociálního inženýrství. V roce 1995 nyl odsouzen za své kousky k pěti letům vězení, což v té době byl nejvyšší trest, který v USA hacker dostal. Nyní má vlastní bezpečnostní firmu.
Pád internetu: Michael Calce známý jako MafiaBoy se v pouhých 15 letech proslavil tím, že „shodil internet“. Pomocí prvního masivního DDoS útoku ochromil největší světové servery. Odnesly to například Amazon, CNN, eBay, Yahoo a další. Škody se údajně vyšplhali až na 1,2 miliardy dolarů.
Náboženský motiv: Devatenáctiletý Dmitry Guzner spáchal masivní DDoS útok na weby scientologické církve. V důsledku tohoto útoku byly církevní weby několik dní mimo provoz. Guzner si za svůj čin odseděl dva roky a zaplatil pokutu 38 tisíc dolarů.
Záhadná sebevražda: Boris Floricic se proslavil v hackerském světě pod nickem Tron a jeho cílem bylo především upozorňovat na děravé systémy. Své zkušenosti nepoužíval ke svému obohacování. Podařilo se mu například najít bezpečnostní nedostatky v mobilním radiovém standardu GSM, pronikal do systémů placeného televizního vysílání. V roce 1998 byl nalezen oběšen v parku. Dodnes lidé pochybují o tom, že jeho smrt byla sebevražda, jak tvrdila policie.